قبلی
بعدی

پروژه توسعه خوشه کسب و کار فرش و تابلو فرش تبریز

قالی تبریز یکی از انواع قالی‌ های ایرانی است. تبریز یکی از مهم‌ ترین مراکز بافت قالی در ایران است و قالی‌ های بافت آن از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردارند بطوری که در حال حاضر از سوی ”شورای جهانی صنایع دستی“ به عنوان ”شهر جهانی بافت فرش“ انتخاب شده ‌است

تابلو فرش سردرود یکی از صنایع دستی است که از نظر اصالت و ارزش منحصر به‌ فرد از قدیم ‌الایام به عنوان نهاد قالی­بافی و تابلو فرش ایران معروف بوده و امروزه تابلوهای سردرود زینت بخش دیوارهای موزه‌ها و قصرهای سراسر جهان است. تابلو فرش های دست باف سردرود به دلیل وفور طیف رنگ و ظرافتی که به کار رفته، از ارزش و مقبولیت بسیاری در سطح جهان برخوردار است.

در راستای توسعه بازار هنر صنعت فرش و تابلو فرش تبریز شرکت شهرك های صنعتی استان آذربايجان شرقی در قالب برنامه هاي حمايتي از خوشه هاي كسب و كار استان نسبت به اجرای پروژه توسعه خوشه کسب و کار فرش و تابلو فرش تبریز اقدام نموده است. 

اولین رویداد نوآوری در هنر – صنعت فرش و تابلو فرش تبریز

اکثر تابلو فرش‌ های موجود در بازار ایران؛ حاصل زحمات و تلاش هنرمندان؛ تولید کنندگان و قالی‌بافان شهر تبریز می‌ باشد. آثار این هنرمندان به تمام دنیا ارسال می‌ گردد و مشتریان خاص خود را دارد.

این رویداد با محوریت های بازاریابی، برندینگ، تبلیغات، فروش، اصلاح و بکارگیری مواد اولیه، ارتقاء کیفیت شور و پرداخت فرش و … با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز و دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگذار می شود.

برای مطالعه بیشتر کلیک نمایید

رویداد نوآوری صنعت فرش تبریز

آخرین مقالات